Wybierz samochód

Mercedes Klasa GLE

Mercedes-Benz GLE to SUV klasy premium niemieckiego producenta ze Stuttgartu. Auto weszło na rynek w 2015 roku i miało zastąpić wysłużony model ML. Jest to ten sam samochód po modernizacji występujący pod nową nazwą z uwagi na zmianę nomenklatury Mercedesa – GL ma oznaczać auto terenowe, a ostatnia litera to klasa, na której dane auto się opiera; w tym przypadku jest to klasa E.

Auto jest po GLS-ie, drugim największym SUV-em, nie licząc kultowej klasy G (tzw. gelendy). GLE występuje w postaci „klasycznej”, czyli jako SUV, a także jako 5-drzwiowe Coupe. Ta wersja konkuruje z BMW X6. Mimo wspólnej nazwy, pojazdy te dosyć wyraźnie różnią się także przednią częścią nadwozia. Łączy je jedynie maska, wloty powietrza obok atrapy chłodnicy oraz błotniki. Nawet przetłoczenia na boku mają inny kształt. Ze względów stylistycznych, odmiana Coupe może nie oferować odpowiedniej ilości miejsca nad głową pasażerom na tylnej kanapie.

Wszystkie modele są oferowane standardowo z napędem na 4 koła 4MATIC. Jednak dostępne wersje silnikowe zależą od wersji nadwoziowej. W obu dostępny jest silnik wysokoprężny V6 o pojemności 3 litrów i mocy 258 KM, a także benzyniaki V6, również o pojemności 3 litrów, generujące 333 oraz 367 KM. Oprócz tego w obu przypadkach możemy mieć do czynienia z 4,6-litrową jednostką V8 o mocy 455 KM. Motorem niedostępnym dla Coupe, jest podstawowy diesel w SUV-ie (2.1 litra, 204 KM) oraz wersja hybrydowa 500e.

Topowa odmiana GLE 63 AMG oraz GLE 63 AMG S dysponują mocą odpowiednio 558 oraz 585 KM z 5,5-litrowej jednostki V8. Do dyspozycji klientów jest 7- oraz 9-biegowa skrzynia dwusprzęłowa.

Mercedes Klasa GLE - generacje

Mercedes Klasa GLE - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!