Wybierz samochód

Nissan Trade

Nissan Trade to lekki samochód ciężarowy produkowany przez hiszpański oddział Nissan Motor Iberica SA. Auto pojawiło się w 1987 roku jako następca Ebro F-Serie, który z kolei bazował na Alfa Romeo Romeo. Pojazd sprzedawany był wyłącznie na rynku europejskim.

Wcześniej wspomniany Ebro był osobną marką, którą w połowie lat 80. Nissan całkowicie przejął. Ebro trudniła się w produkcji ciężarówek, terenówek oraz traktorów. Wcześniej swoje modele opierała na licencjach m.in. Jeep’a czy Alfy Romeo. Dlatego też, po przejęciu Ebry przez Nissana, Trade nie został wypuszczony jako nowy model, a jedynie nieco zmodyfikowany model F-Serie, który montowany był na licencji wcześniej wymienionej Romeo. Oznacza to, iż produkowany od końca lat 80. do początku XXI wieku Trade opierał się konstrukcyjnie na dostawczej Alfie Romeo z lat 50. Dlatego też Trade nie uchodził za auto bezawaryjne i pancerne.

Do wyboru był m.in. furgon (z pojedynczą lub podwójną kabiną), pick-up, wersja osobowa oraz podwozie do zabudowy. Warianty nadwoziowe miały jeszcze możliwość konfiguracji wysokości dachu oraz rozstawu osi. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita Nissana Trade wynosiła 4 tony. Do napędu służyły wysokoprężne silniki – początkowo wolnossące o pojemności 2.8 litra i mocy 86 KM, a potem także turbodoładowane 3- i 2,5-litrowe, generujące kolejno 106 i 75 KM. Napęd przekazywany był na tylne koła.

W 2001 roku zatrzymano produkcję większości odmian nadwoziowych, a pozostały furgon z pojedynczą kabiną oferowany był już tylko w Hiszpanii do 2004 roku. Następcą Nissana Trade jest model Interstar.

Nissan Trade - generacje

Nissan Trade - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!