Wybierz samochód

Opel Campo

Opel Campo to użytkowy samochód osobowy produkowany przez niemieckiego producenta. Auto pojawiło się w 1991 roku. W zależności od rynku, pojazd oferowany był także jako Isuzu Campo.

Opel Campo bazował konstrukcyjnie na Isuzu Faster TF. Miał on nadwozie typu pick-up, które występowało w 3 różnych wariantach – z pojedynczą kabiną (2-drzwiowe, 2-osobowe), z pojedynczą, przedłużoną kabiną (2-drzwiowe, 4-osobowe) oraz z podwójną kabiną (4-drzwiowe, 5- osobowe). Dodatkowo do auta oferowane były różne warianty plandek oraz zabudowy do paki – od płaskiej, poprzez miękka płachtę osadzoną na stelażu, aż po „hardtop”.

W 1997 roku przeprowadzono facelifting, który przyniósł przede wszystkim modernizację pasa przedniego. Do napędu służył 2,3-litrowy benzyniak generujący 94, a od liftingu - 98 KM, 2,5-litrowy turbo diesel TD o mocy 76 KM, przy okazji liftingu zastąpiony nowocześniejszą 100-konna jednostką DTI oraz 3,1-litrowy turbo diesel rozwijający 109 KM. Moc kierowana była na tylne lub wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 2001 roku zakończono produkcję Opla Campo, i o ile Isuzu wprowadziło następcę Fastera (D-Max), Opel nie przewidywał nowego modelu.

Opel Campo - generacje

Opel Campo - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!