Wybierz samochód

Pontiac Solstice

Pontiac Solstice to kompaktowy samochód sportowy produkowany przez koncern General Motors. Auto zostało zaprezentowane w 2004 roku, jednak do produkcji trafiło dopiero rok później. Pojazd bazował na płycie podłogowej GM-Kappa, a jego bliźniaczymi modelami były Opel GT, Saturn Sky oraz Daewoo G2X.

Pontiac Solstice początkowo sprzedawany był jako 2-drzwiowy, 2-osobowy roadster. GM nie liczył się z tym, że auto zostanie tak dobrze przyjęte na rynku i będzie się sprzedawało jak ciepłe bułeczki. Duży w tym udział na pewno miała cena, która wynosiła ok. 20 tys. dolarów. Nadwozie Solstice’a miało dosyć odważny i oryginalny design. Obfitowała ona w zaokrąglenia oraz łagodne łuki. Charakterystycznymi elementami były duże wloty powietrza oraz reflektory. W 2008 roku do oferty dołączyła także zamknięta wersja Solstice’a – coupe. Jednak co ciekawe, sprzedawała się ona o wiele gorzej od roadstera.

Do napędu służyła 2,4-litrowa, wolnossąca jednostka benzynowa generująca 175 KM. W 2006 roku pojawił się Pontiac Solstice GXP, który dysponował 2-litrowym, turbodoładowanym benzyniakiem Ecotec o mocy 264 KM. Moc w sportowym Pontiacu trafiała na tylne koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni automatycznej lub manualnej.

W 2009 roku zakończono produkcję Pontiaca Solstice z uwagi na ogłoszenie upadłości marki.

Pontiac Solstice - generacje

Pontiac Solstice - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!