Autodrom 4x4, usytuowany 70 km na południe od Poznania był bazą, finałowej edycji Auto Świat 4x4 Family Adventure 2014. Na starcie do dwóch tras staneły w sumie 43 załogi. Uczestnicy, którzy wybrali trasę turystyczną mieli do przejechania 100km drogami szutrowymi i częściowo asfaltowymi.

Zwiedzając okolice, musieli rozwiazać kilka zagadek i zadań krajoznawczych. Trasa nie była trudna, chętne załogi mogły sparwdzić swoje samochody na żwirowni. Po powrocie do bazy "Turystyk" kożystał swobodnie z wielu tras na terenie Autodromu 4x4 oraz testował samochody terenowe Mitsubishi.

Zawodnicy klasy Adventure mieli do przejechania krótszą, bo 50 km trasę naszpikowaną zadaniami terenowymi o różnym stopniu trudności. Po powroce na tor do Włościejewek czekało do zdobycia kolejnych 60 pieczątek. Ze względu na dużą trudność zadania, czas "operacyjny" kończył się dopiero w niedzielę w południe.

Wielu zawodników klasy ADVENTURE starało się zdobyć wszytskie pieczątki jeszcze w sobotę ale po SMS-owym zaproszeniu na grilla, niezdobyte stęple pozostawili sobie na niedzielę.

Drugi dzień zaplanowany był na torze. Dla chętnych "Turystów" przygotowano 30 km roadbook (chętnych było bardzo wilelu), Adventure walczył z pieczątkami. Ekipa trenerów z Mitsubishi udzielała lekcji indywidualnych oraz przeprowadzała jazdy testowe Pajero, L200, Outlanderem i ASX.