Najpopularniejszy detektyw w kraju nie tylko opowiada nam o swojej zdumiewającej kolekcji samochodów, ale także zdradza kulisy prowadzonych w przeszłości spraw kryminalnych, od których włosy stają dęba. Wzbudzającemu liczne kontrowersje celebrycie z niedowierzaniem przysłuchuje się Łukasz Bąk, który sam próbuje rozwikłać najtrudniejszą z zagadek — po co Rutkowskiemu opancerzony pojazd, którego nie może prowadzić?

Zanim to nastąpi, wraz z Hubertem wyruszymy w podróż do przeszłości pełnej chromu i ogromnych silników. Odwiedzamy salon samochodów klasycznych, by w rozmowie z ekspertem ustalić, czy zakup klasyka to jedynie spełnienie zachcianki, a może także szansa na opłacalną inwestycję.

W ostatniej części zatrzymujemy się na stacji, by ponownie spróbować szczęścia w Wiosennej Loterii BP. Korzystając z okazji, Hubert porusza kilka kwestii związanych z uzupełnianiem paliwa w samochodzie, które wbrew pozorom nie dla wszystkich są oczywiste. Myślisz, że o tankowaniu wiesz wszystko? Sprawdźmy to!