W tym odcinku programu Auto Świat Pit Stop gościem Łukasza Bąka jest Marcin Borkowski, znany szerzej jako "Borkoś", czyli człowiek, który zrobił furorę w internecie, ratując ludzi. Jego medialna kariera zaczęła się w czasach pandemii COVID-19, kiedy stworzył Motoambulans, żeby za własne pieniądze, po godzinach, udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadków, z czym nie radził sobie przeciążony pandemią system.

Kanały najbardziej znanego polskiego ratownika medycznego w mediach społecznościowych obserwują setki tysięcy fanów, a on wykorzystuje swoją popularność nie do robienia pieniędzy, a do uczenia, jak pomagać innym. Sam Borkoś, udzielając pomocy, dwa lata temu stał się ofiarą poważnego wypadku, którego konsekwencje odczuwa do dziś.

Jadąc z pomocą, sam otarł się o śmierć – Borkoś do dziś odczuwa skutki poważnego wypadku. Foto: DarSzach/Borkoś (FB) / Shutterstock
Jadąc z pomocą, sam otarł się o śmierć – Borkoś do dziś odczuwa skutki poważnego wypadku.

Jak zaczął ratować ludzi? Dlaczego zdarzało mu się być ratownikiem uzbrojonym po zęby?

W tym odcinku nie brakuje też motoryzacyjnego piękna – wraz z Hubertem Kłodą zaglądamy przez ramię fotografce Dorocie Szulc podczas profesjonalnej, modowej sesji fotograficznej z udziałem nowego Peugeota E-3008. Jak zrobić zdjęcie, które opowiada historię? Co pobudza wyobraźnię oglądających? Jak za pomocą statycznych zdjęć pokazać dynamikę pojazdu? Na koniec Piotr Szypulski zaprosi was na kawę i informacje ze świata motoryzacji.