Peugeot 308 drugiej generacji jest obecny na naszym rynku od pewnego czasu. Jednak trudno znaleźć auto w promocyjnej ofercie, bowiem oficjalne wyprzedaże dotyczą wszystkich modeli Peugeota poza jednym - właśnie 308-ką.

Nam jednak udało się wytropić okazję w salonie Polmot Auto. Nie jest to niestety podstawowa wersja, ale najbogatsza wersja Allure wyposażona w niemal wszystko co może znaleźć się na pokładzie Peugeota 308.

Zapytacie czy taki silnik w kompaktowym aucie ma sens? Tak, okazuje się, że ta jednostka napędowa całkiem sprawnie napędza spore auto, nawet w wersji kombi nie ma problemu z tym aby sprawnie przyśpieszać czy wyprzedzać.

Co zatem jest takiego wyjątkowego w wyszukanej ofercie? Cena prezentowanego egzemplarza po doposażeniu o autoalrm, panoramiczny szklany dach, 17-calowe koła z lekkich stopów, nawigację z dyskiem Jukebox oraz biały perłowy lakier osiągnęła impoujące jak na rodzinne kompaktowe auto 90 250 zł. Jednak jeśli marzycie o takim aucie to mamy dla was dobrą wiadomość - w salonie okazało się, że można kupić to auto o 16 proc. taniej - czyli za 75 800 zł.

To całkiem atrakcyjna propozycja - oczywiście, jeśli szukasz wypasionego auta kompaktowego.