Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że udostępniono do ruchu ostanie 10 kilometrów nowo wybudowanej, trzypasowej jezdni A1 w woj. śląskim. Od 21 grudnia br. kierowcy mogą korzystać już z drugiej jezdni od obwodnicy Częstochowy do Kruszyny, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ. Dzięki temu, jadąc autostradą A1 z południa na północ, aż do Kamieńska, możemy korzystać już z trzech pasów ruchu.

Odcinek autostrady A1 Tuszyn - Częstochowa Foto: GDDKiA
Odcinek autostrady A1 Tuszyn - Częstochowa

Na docelowy układ w przeciwnym kierunku, tj. z północy na południe, trzeba jeszcze poczekać. Obecnie jadąc autostradą A1 od strony Łodzi/Warszawy w kierunku Katowic, trzy pasy ruchu dostępne są na odcinku od Kamieńska do Kruszyny. Na dalszym fragmencie, aż do obwodnicy Częstochowy, dostępne są dwa pasy ruchu. GDDKiA przypomina, że do momentu zakończenia prac jest to plac budowy, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Możliwe, że na ww. odcinku autostrady A1, tj. od Kruszyny do obwodnicy Częstochowy, pełna szerokość jezdni z trzema pasami ruchu zostanie oddana do użytku jeszcze w br. Według GDDKiA wszystko zależy od warunków pogodowych, w szczególności braku opadów atmosferycznych. Drogowcy precyzują, że do wykonania pozostała zmiana oznakowania poziomego na 6-kilometrowym odcinku od Kruszyny do rejonu wiaduktu nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ.

Okazuje się, że kierowcy mogą liczyć na kolejne dobre wieści dotyczące autostrady A1. Od 17 grudnia br. dostępny jest już odcinek wschodniej jezdni między węzłami Piotrków Trybunalski Południe oraz Piotrków Trybunalski Zachód w kierunku Gdańska i możliwe, że przed końcem roku oddany zostanie pierwszy fragment zachodniej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Mowa o niecałych trzech kilometrach budowanej A1 od węzła Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Katowic. Jeśli tak się stanie, na przyszły rok pozostanie do dokończenia mniej niż 22 km jezdni, przy czym budowa odcinka Piotrków Trybunalski – Kamieńsk zakończy się w III kw. przyszłego roku.

Ładowanie formularza...