• Autostrada A2 na wschód od Siedlec będzie trasą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę (zachowano rezerwę na trzeci pas)
  • Kolejne odcinki autostrady A2 na wschód od Mińska Mazowieckiego będą budowane do 2023 r., w 2024 zakończą się prace na odcinkach od Siedlec do Białej Podlaskiej
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Ponad 520 mln. zł - na tyle wyceniono zwycięską ofertę w przetargu na projekt i budowę kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Firma Intercor zajmie się kilkunastokilometrowym fragmentem A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. To droga pomiędzy miejscowością Malinowiec a węzłem Łukowisko.

Autostrada A2 na wschód od Siedlec - asfalt czy beton?

Przyszła droga będzie trasą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. GDDKiA planuje jednak pozostawienie miejsca na dodatkowy trzeci pas ruchu w przypadku zwiększenia natężenia ruchu. Nie wskazano wymagań względem samej nawierzchni. Trudno zatem obecnie ocenić, czy nowy odcinek A2 będzie pokryty asfaltem czy betonem.

A2 Malinowiec - Łukowisko Foto: GDDKiA / GDDKiA
A2 Malinowiec - Łukowisko

W ramach projektu powstaną także drogi równoległe (przydadzą się do obsługi terenu wzdłuż autostrady). Prócz nich wybudowana zostanie wszelka niezbędna infrastruktura, czyli urządzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu.

Autostrada A2 Siedlce - Warszawa z przerwami

Na nową drogę poczekamy jeszcze kilka lat. Zwycięzca przetargu także musi poczekać. Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano bowiem na drugi kwartał 2021 r.

Odcinek A2 Malinowiec - węzeł Łukowisko to niejedyna nowość we wschodniej części Polski. GDDKiA obiecuje, że jesienią 2023 r. zakończą się prace na dwóch kolejnych fragmentach A2 (Kałuszyn – Groszki oraz Gręzów – Siedlce Zachód). Latem 2024 r powinna zaś zakończyć się budowa odcinka między węzłami Groszki oraz Gręzów. Rozstrzygnięto także przetargi na kolejne części A2 łączące Siedlce z Białą Podlaską (według planu prace skończą się w latach 2023 – 2024).