Producent z Monachium kontynuuje swoją ofensywę produktową. Tym razem skupił się na segmencie samochodów kompaktowych premium. Obecnie oferuje w nim serię 1 (hatchbacki 3d i 5d) oraz serię 2 (coupe i cabrio), jednak władze BMW uznały, że w ofercie przyda się jeszcze większe urozmaicenie (jak w większych modelach marki).

W związku z tym do gamy trafi BMW serii 2 Gran Coupe, łączące sportową elegancję z funkcjonalnością. Pięciodrzwiowe nadwozie typu liftback z tylną klapą podnoszoną razem z szybą zagwarantuje łatwy dostęp do wnętrza pojazdu. Z kolei opadająca linia dachu nada nadwoziu dynamiki – BMW nazywa je „czterodrzwiowym coupe”.

BMW serii 2 Gran Coupe - nowy rozdział

Seria 2 Gran Coupe będzie bazować na nowej generacji serii 1, która zostanie pokazana już na jesieni 2019 roku. Oznacza to, że auto będzie mieć napęd na przednie koła (lub 4x4). BMW postanowiło poświęcić coś, co wyróżniało tę markę wśród konkurencji - mianowicie tylny napęd zwiększający dynamikę jazdy. W zamian postawiono na niższe koszty produkcji w przypadku platformy przednionapędowej i przestronniejsze wnętrze. Takie mamy teraz czasy - coraz ważniejsze stają się nowe technologie, a nie to, jak auto jeździ.

Model koncepcyjny, ale bardzo zbliżony do seryjnego, zobaczymy już w listopadzie tego roku podczas targów w Los Angeles. Na pojawienie się „dwójki” Gran Coupe w salonach sprzedaży BMW trzeba będzie jednak zaczekać do wiosny 2020 roku.