Wiadomość o tym, że już za kilka miesięcy poznamy ósmą generację BMW serii 5 Sedan, ogłoszono na dorocznej konferencji Grupy BMW. Premierę nowej odsłony modelu zaplanowano na październik 2023 r.

Nowe BMW serii 5 - nie zabraknie elektryka

Nowa "piątka" będzie dostępna z całym możliwym przekrojem napędów. Nie zabraknie silników Diesla i benzynowych (oczywiście z technologią mild hybrid), zaawansowanych hybrydy typu plug-in oraz napędu w pełni elektrycznego.

Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, zdradził, że nowe BMW serii 5 będzie dostępne także jako elektryczny model z serii M Performance (po BMW i4 M50 i iX M60). Dodał, że napęd elektryczny będzie oferowany również w odmianie kombi Touring, który dołączy do gamy wiosną 2024 r.

Nie znamy jeszcze najważniejszego, czyli wyglądu nowego BMW serii 5 — na tę chwilę pokazano jedynie zdjęcie auta pod pokrowcem, spod którego widać nowy wzór świateł dziennych. Wiemy za to, że we wnętrzu znajdzie się duży zakrzywiony ekran oraz, że auto zostanie wyposażone w najnowszy system operacyjny BMW 8.5.

W 2022 r. BMW świętowało pięćdziesięciolecie serii 5, a w 2023 r. obchodzi pięćdziesięciolecie produkcji tego modelu w fabryce w Dingolfing.