Według najnowszych danych z portalu e-petrol, ceny paliw samochodowych na stacjach kontynuują trend spadkowy. Analitycy zauważają, że obecne ceny autogazu wróciły do poziomów sprzed rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Raport wskazuje, że niepełne przeniesienie hurtowych obniżek cen paliw z końca maja i początku czerwca na rynek detaliczny stworzyło przestrzeń do dalszych przecen na stacjach.

Ceny benzyny i oleju napędowego w dół. LPG również taniej

W rezultacie, benzyna Pb95 jest tańsza o 6 groszy i kosztuje średnio 6,43 zł za litr. Olej napędowy z kolei potaniał o 4 grosze, co przekłada się na średnią cenę 6,45 zł za litr.

Raport e-petrol.pl pokazuje, że w czerwcu autogaz potaniał o 3 grosze, co oznacza, że w połowie miesiąca za litr trzeba było zapłacić średnio 2,69 zł. "Zauważalna przecena na hurtowym rynku gazu płynnego spowodowała kolejne obniżki cen autogazu na stacjach, które sprawiły, że to paliwo jest tak tanie, jak było w przeddzień napaści Rosji na Ukrainę" - czytamy w raporcie.

Najniższe ceny paliw odnotowano na Warmii i Mazurach, gdzie za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić 6,31 zł, za diesla - 6,32 zł, a za autogaz - 2,55 zł. Najwyższe średnie ceny paliw zanotowano natomiast na Podlasiu dla benzyny Pb 95 (6,50 zł za litr), na Dolnym Śląsku dla diesla (6,54 zł za litr) oraz w województwie lubuskim dla autogazu (2,79 zł za litr).