Zmiany wizualne nie są duże, ale zauważalne. Przestylizowano lekko przednie i tylne lampy, zamontowano nowy grill, zmodyfikowano zderzaki i zmieniono ksztłt przednich lamp przeciwmgielnych.

Na tym jednak nie koniec. Fusion 2019 jest pierwszym Fordem, wyposażonym w zestaw systemów bezpieczeństwa Co-Pilot 360, który będzie należał do wyposażenia seryjnego. W jego skład wchodzą: awaryjne hamowanie przed przeszkodą z funkcją wykrywania pieszych, asystenci martwego pola i utrzymywania pasa ruchu, kamera cofania oraz automatyczne wycieraczki i światła drogowe (w wyższych wersjach również adaptacyjny tempomat.

Na liście dodatkowo płatnych opcji pojawią się m.in. asystent głosowy Alexa czy modem 4G LTE z Wi-Fi dla 10 urządzeń. Można się również spodziewać, że w Europie najwyższy system audio od Sony zostanie zastąpiony przez nowy zestaw marki B&O, jak miało to miejsce w modelach Fiesta, EcoSport czy Edge. Ponadto wersja hybrydowa Fusiona otrzyma pojemniejszą baterię (9 kWh), pozwalająca przejechać do 40 km w trybie elektrycznym.

Odnowiony Ford Fusion trafi do amerykańskich salonów latem tego roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy w europejskich salonach pojawi się Mondeo po liftingu. Najprawdopodobniej będzie to dopiero 2019 rok.

Nowy Ford Focus – premiera już niebawem

Przed odświeżonym Fordem Mondeo zobaczymy kolejną generacją Focusa. Światowa premiera nowego kompaktowego hatchbacka odbędzie się już 10 kwietnia podczas specjalnego pokazu w Londynie.