• Urzędy skarbowe często licytują mienie w ramach postępowania egzekucyjnego
  • Na licytacjach można trafić nie tylko drobne ruchomości, ale także samochody
  • Urząd skarbowy w Tarnowskich Górach wystawił na sprzedaż kilkadziesiąt sztuk specjalistycznych opon. Dostępne będą w ramach sprzedaży z wolnej ręki

Wydawać by się mogło, że niełatwo o opony do specjalnych pojazdów takich jak koparki, ładowarki czy inne specjalistyczne maszyny. Na Śląsku zamiast do hurtowni czy warsztatu wulkanizacyjnego lepiej zajrzeć do lokalnego urzędu skarbowego. Do wzięcia jest ponad 80 sztuk opon znanych marek, takich jak: Bridgestone, Continental, Goodyear, Michelin oraz Stomil. Prócz nich w ofercie znajduje się jeszcze specjalistyczny sprzęt do napraw opon.

Opony Michelin już za 35 zł, Stomilu od 67 zł

Naczelnik urzędu skarbowego w Tarnowskich Górach zastrzega, że wystawione ogumienie jest używane. Niektóre opony są uszkodzone i wymagają naprawy. Stąd tak zróżnicowane ceny wywoławcze. Jednym z najtańszych jest Michelin opisany w ogłoszeniu jako model 26,5 R25 i wyceniony na 34 zł. Jedną z najdroższych pozycji jest z koli Hillo 21.00 R35 wyceniony na 3 tys. zł (szacunkowa wartość to zaś 9 tys. zł). Zgrzewarkę do naprawy opon można licytować od 7 tys. zł (szacowana wartość to 15 tys. zł).

Oferowane maszyny i opony to nic innego jak mienie przejęte przez urząd skarbowy. Sprzedaż z wolnej ręki zostanie przeprowadzona w celu uregulowania należności w ramach postępowania egzekucyjnego. Chętni mogą zgłaszać się do urzędu w Tarnowskich Górach już od 13 grudnia 2021 r.