Ulica Płochocińska w Warszawie - to tam zarejestrowano szokujące ignorowanie przez wielu kierowców dziecka na przejściu dla pieszych (jak łatwo zapomnieć o niedawnym tragicznym wypadku na warszawskich Bielanach). Nagranie udostępnił kanał Stop Cham.

Autor nagrania zatrzymał się na prawym pasie przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić dziecko. Niestety wielu kierowców nic nie robiło sobie z obowiązku przepuszczenia pieszego. Aż 10 widocznych na filmie aut dość szybko przejechało przez pasy. Trudno uwierzyć, że aż tylu kierujących wykazało się skrajną głupotą i ignorancją. Właściwie to co najmniej 10 potencjalnych zabójców!

Tym razem obeszło się bez tragedii. Kierowcy szczęśliwie udaje się zatrzymać kolejne auta. W zdarzeniu bierze udział jeszcze jedna osoba, która pomaga dzieciom bezpiecznie pokonać przejście. Szczęśliwe zakończenie - przynajmniej tym razem.

Oczywiście głupota kierowców ma swoją cenę. Za manewr widoczny na filmie można otrzymać 10 punktów karnych i 500 zł. To w sumie niewielka kara w porównaniu z ogromnym zagrożeniem. Brzemię śmiertelnego potrącenia na pasach trzeba będzie bowiem dźwigać do końca życia bez względu na to czy pieszy miał pierwszeństwo na przejściu, czy też jeszcze przed przejściem (w myśl nowo proponowanych przepisów przez premiera Morawieckiego).