Grupę powołał kilka tygodni temu Komendant Stołeczny Policji. W jej skład wchodzą głównie funkcjonariusze stołecznej drogówki, wspierani przez policjantów innych wydziałów. "SPEED" ma działać bezpośrednio i być wszędzie tam, gdzie najczęściej łamane są ograniczenia lub organizowane są nielegalne wyścigi.

Lepiej nie przekraczać prędkości, ale na co uważać? Na nieoznakowane BMW serii 3 (252 KM, 4x4, 5,8 s 0-100 km/h), ale także na najnowsze oznakowane radiowozy - KIA Stinger GT (370 KM, 4x4, 4,9 s 0-100 km/h). To z tych pojazdów będzie korzystała nowa jednostka, prowadząc pomiary prędkości i statystyki. A są w tym bardzo skuteczni.

Od czasu powołania do życia, funkcjonariusze "SPEED" na terenie garnizonu Warszawa namierzyli już 975 kierowców łamiących ograniczenia prędkości. W wyniku działań jednostki, 209 kierowców straciło uprawnienia na trzy miesiące, ujawniono blisko 180 innych wykroczeń, wystawiono 612 mandatów, zatrzymano 42 dowodów rejestracyjnych, pouczono 593 kierowców i skierowano 11 wniosków do sądu.

Policyjna grupa "SPEED" Foto: Policja.pl
Policyjna grupa "SPEED"