• W nowym Countrymanie na rynek USA kierunkowskazy mają nietypową przypadłość
  • Nie wiemy jeszcze, czy coś w tej sprawie zrobi koncern BMW-Mini
  • Dowcipy o kierunkowskazach wiecznie żywe

Projektanci zdecydowali, że tylne lampy nowych Mini otrzymają wzór "Union Jack" znany z flagi Wielkiej Brytanii. Jej wygląd to połączenie flag Anglii, Szkocji i Irlandii. Ale decydenci postanowili umieścić po połowie w każdej z lamp tylnych. Wygląda to świetnie, ale problemy pojawiają się, gdy chcemy zasygnalizować zmianę kierunku jazdy. W wersji europejskiej jest OK, bo pomarańczowy kierunkowskaz to osobna pozioma lampa, ale w autach na rynek USA trzy panele migają na czerwono, tworząc wzór strzałki, która nielogicznie wskazuje odwrotny kierunek. Oznacza to, że po lewej stronie jest wizerunek strzałki w prawo i odwrotnie - zupełnie bez sensu!

Póki co nie mamy informacji o tym, jak z sytuacji zamierza wybrnąć firma matka, czyli BMW. Bawarski koncern wprowadził już do niektórych swoich produktów zdalną aktualizację oprogramowania "over the air." Być może wystarczy zmienić ustawienia tylnych lamp tak, aby świeciły się inaczej i kliknąć "Update". Ale czy to w ogóle nastąpi? Istnieje szansa, że tematem zajmą się informatycy z Niemiec, bo o sprawie pisze np. Jalopnik, a to może oznaczać początek medialnej lawiny.

Dowcipy o migaczach

Od ponad dwudziestu lat marka MINI należy do grupy BMW. Chyba wszyscy znają dowcipy o używaniu kierunkowskazów w autach z Bawarii. No to teraz do tych żartów można dołączyć to, co robią te najnowsze w Mini Countryman w USA.