Warmińsko - mazurscy policjanci otrzymali 12 nowoczesnych radiowozów. Sześć z nich to Lancie Delta. Pojemność silnika tego auta to 1910 ccm, moc silnika - 139,5KW, maksymalna prędkość - 222 km/h.

Każdy z tych samochodów ma zamontowany wideorejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Dodatkowym wyposażeniem tych pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu "JEDŹ ZA MNĄ", "STOP POLICJA", które umieszczone są za tylną szybą pojazdów.

Lancie Delta będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci będą nagrywać inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

To nowe narzędzie w walce z drogowymi piratami trafi do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz do komend miejskich w Olsztynie i Elblągu oraz do powiatowych w Ostródzie, Mrągowie i Giżycku.

Wartość jednego samochodu to koszt około 127 000 złotych.

Oprócz samochodów osobowych, policjanci otrzymali Fiaty Ducato. Są to Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Te samochody mają przede wszystkim pomóc, w jak najlepszym wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego

Każdy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego ma na swoim pokładzie cyfrową kamerę, wózek do mierzenia odległości, zestaw znaków drogowych, walizkę medyczną, teleskopowy maszt oświetleniowy, lampę oświetleniową na statywie, oświetlenie zewnętrzne z trzech stron pojazdu, składany parawan do wykonywania oględzin, przyrząd do badania skuteczności hamowania, podnośnik samochodowy, nożyce hydrauliczne, drukarkę, skaner, kopiarkę, agregat prądotwórczy, tablicę ostrzegawczą "POLICJA UWAGA WYPADEK". Każdy z tych samochodów posiada niezależny system ogrzewania.

Już za kilka dni pojazdy te trafią do jednostek w Elblągu, Olsztynie, Iławie, Nidzicy, Ostródzie i Szczytnie. Wartość jednego APRD, to ponad 203 000 złotych.

Radiowozy warte ponad 1,7 mln złotych zostały zakupione w 80% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 i w 20% ze środków własnych Policji.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat w 50 % odświeżony został tabor samochodowy warmińsko-mazurskiej Policji. Tylko w 2008 i 2009, do codziennej służby, policjantom zostało przekazanych ponad 330 nowych samochodów.