Rok później, w 2015 r., pojawiły się newsy o tym, że Hamilton miał wypadek za kierownicą swojego Pagani. Te informacje potwierdziły się, a kierowca F1 skomentował, że tego dnia źle się czuł i miał gorączkę, oraz że nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Nie był to pierwszy raz, kiedy członek rodziny Hamiltonów rozbił supersamochód - kilka lat wcześniej ojciec mistrza, Anthony Hamilton, skasował Porsche Carrera GT. Wracając do Zondy, to bolid po zdarzeniu z 2015 r. został naprawiony, a znany kierowca F1 pozostał jego właścicielem aż do końcówki 2021 r.

Lewis Hamilton sprzedał Pagani

Jak podaje carscoops.com, wyjątkowe 760LH zmieniło właśnie właściciela i zostało przetransportowane z Monako do Wielkiej Brytanii. Wartość transakcji nie została opublikowana, ale ceny Pagani Zonda rosną z roku na rok, a biorąc pod uwagę wyjątkowość tego egzemplarza, to spodziewamy się, że Lewis oddał kluczyki do swojego Pagani za iście astronomiczną kwotę.

Pagani Zonda 760LH

Zondę 760LH napędza 7,3-litrowy wolnossący silnik V12 AMG o mocy 760 KM i momencie obrotowym 780 Nm. W przeciwieństwie do większości egzemplarzy z serii 760, LH ma sześciobiegową manualną skrzynię biegów, podczas gdy pozostałe mają zautomatyzowane manualne przekładnie z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Hamilton twierdził, że lubi Zondę za jej dźwięk silnika, ale nie jest zadowolony z tego jak się prowadzi. Teraz nie będzie musiał się już tym przejmować.

Ładowanie formularza...