Policjanci z grupy SPEED z ziemi i z powietrza kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierujących poruszających się autostradą A2. Tym razem, wzięli oni pod lupę samochody ciężarowe, których kierowcy nie stosowali się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Tym razem drogówkę podczas działań wspomagał policyjny śmigłowiec, którego załoga rejestrowała wykroczenia.

Kontroli poddany został odcinek pomiędzy węzłami Łódź Północ, a Skierniewice. Tylko kilka godzin było potrzebne, by policja ujawniła aż 76 wykroczeń drogowych, w tym 44 związane z niestosowaniem przez kierujących samochodami ciężarowymi do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Dużym zaskoczeniem dla zatrzymanych było to, że pomimo iż nie widzieli radiowozu drogówki, ich "wyczyny na drodze", zostały zarejestrowane przez kamery zamontowane na śmigłowcu.

Policjanci przypominają, że, nie jest sztuką jechać zgodnie z przepisami, gdy widzimy patrol ruchu drogowego na drodze, mistrzostwem jest wspólnie dbać o bezpieczeństwo na drogach i dawać przykład dobrego zachowania innym.