Mini Carbon Pro Edition, tak nazwano ten sportowy wariant, cechuje się podrasowanym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2 litrów, który generuje 208 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowego (o 16 KM i 20 Nm więcej względem 2.0 Turbo z seryjnego Coopera S). Auto wyposażono w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów.

Zadbano też o większą siłę hamowania, montując nawiercane tarcze hamulcowe John Cooper Works Pro. Ponadto samochód wyposażono w sportowy układ wydechowy z aktywnymi klapami, który w trybie "Track" potrafi dostarczyć niesamowitych doznań dźwiękowych.

Na tym nie koniec. Mini Carbon Pro Edition wyróżnia się również wizualnie. Nadwozie pokryto lakierem Midnight Black. Obudowy lusterek zewnętrznych, wlot powietrza na masce oraz końcówki wydechu wykonończono włóknem węglowym. Wisienkę na tocie stanowią aluminioe obręcze kół Cross Spoke 506 w rozmiarze 18 cali, polerowane na wysoki połysk.

Na nową edycję Mini mozna już składać zamówienia. Oczywiście, ceny Carbon Pro Edition do niskich nie należą. Do wyboru są dwie wersje nadwoziowe: trzy- lub pięciodrzwiowa. Pierwsza kosztuje od 169 900 zł, druga - od 173 600 zł.