Wcześniej opublikowano szkice, ale zdjęcia tylko potwierdzają, że nowa Kia Picanto będzie wyróżniać się atrakcyjnym, młodzieżowym wyglądem. Za stylistykę auta odpowiedzialne są dwa studia projektowe, w koreańskim Namyang i we Frankfurcie nad Menem. Samochód pokazano w usportowionej wersji z pakietem stylistycznym GT-Line.

Nowoczesny wygląd otrzymało również wnętrze pojazdu, które ustanawia nową jakość w segmencie A. W górnej części deski rozdzielczej znajduje się wystający ekran systemu multimedialnego. Wystrój kabiny będzie można personalizować, mając do dyspozycji szeroką ofertę kolorów tapicerek i wzorów wstawek ozdobnych.

Picanto nie tylko wyładnieje. Nadchodzący model będzie również przestronniejszy w środku, oferując więcej miejsca dla pasażerów i ich bagaży. Rozstaw osi wydłużono o 15 mm (z 2385 do 2400 mm), jednak długość pojazdu pozostała taka sama jak u poprzednika (3595 mm). Wydłużono tylny zwis, skracając przedni, ponieważ samochód do miasta nie może być zbyt duży z zewnątrz.

Nowa Kia Picanto zostanie oficjalnie zaprezentowana 7 marca podczas pierwszego dnia prasowego salonu samochodowego w Genewie. Sprzedaż w Polsce rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku.