Premierze Nowej Mazdy CX-5, zaprojektowanej w duchu Jinba-Ittai, towarzyszy hasło Drive Together, podkreślające jedność kierowcy z samochodem, które znajduje odzwierciedlenie w zharmonizowanym i ergonomicznym wnętrzu, za sprawą którego  kierowca może oddać się przyjemności z prowadzenia.

W odniesieniu do projektu nadwozia, Mazda postawiła na minimalizm i czystość formy, upraszczając linię KODO pierwszej generacji modelu. Masywna sylwetka nowej generacji CX-5 wyróżnia się szerszym rozstawem kół, bardziej pochylonymi przednimi słupkami oraz niżej poprowadzoną linią dachu i bocznego przewężenia. Nowa stylistyka znajduje swoje wyraźne odbicie w projekcie przestronnego wnętrza, który oparto na eleganckich acz niezwykle wyrazistych poziomych liniach, biorących swój początek przy kierownicy i naturalnie „rozchodzących” się po całej kabinie.

Nowa Mazda CX-5 korzysta ze sprawdzonych, niezwykle udanych  jednostek napędowych oraz konstrukcji podwozia (technologie SKYACTIV) znanej z obecnej generacji modelu. Wprowadzając modyfikacje w tych obszarach, konstruktorzy Mazdy skupili się na poprawie dynamiki i reakcji samochodu oraz na wypracowaniu jeszcze wyższej wydajności paliwowej.

W połączeniu z niezwykle precyzyjnym układem kierowniczym oraz licznymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa jazdy (np. systemem G-Vectoring Control), układ napędowy i podwozie nowej Mazdy CX-5 sprawiają, że samochód prowadzi się niezwykle przewidywalnie i perfekcyjnie reaguje na komendy kierowcy, tym samym potęgując poczucie Jinba-Ittai u wszystkich osób na pokładzie.

Dzięki ulepszonej jakości – bliższej segmentowi premium – oraz prostocie obsługi, intuicyjnej funkcjonalności i przewidywalności na drodze, nowa Mazda CX-5 o klasę przewyższa pozostałych konkurentów w europejskim segmencie kompaktowych SUV-ów.

Ceny nowej Mazdy CX-5