Współpraca koncernu Kia-Hyundai i Atletico Madryt sięga już co najmniej kilku lat wstecz. Jakiś czas temu temu logo Kii widniało na koszulkach madryckiego klubu, dziś nowy elektryczny Ioniq 5 (tylko nie mów do niego „Hyundai!”; pisaliśmy o nim TU) trafił do ośrodka treningowego Atletico i został wykorzystany jako… źródło prądu.

Czyżby szefostwo klubu nie zapłaciło rachunków za elektryczność albo piłkarze potrzebowali dodatkowego „kopa” w walce o mistrzostwo Hiszpanii? Tego nie wiemy, ale pewne jest to, że gdyby jakiś klub faktycznie wpadł w tarapaty finansowe, to już nie musi się obawiać, że piłkarzom zabraknie prądu – wystarczy do ośrodka wstawić Ioniqa 5. I voila, gotowe!

A dlaczego akurat ten model? To proste. Ioniq 5 dzięki technologii Vehicle-to-Load (V2L) może „oddawać” prąd poprzez zwykłe gniazdko i zasilać w ten sposób urządzenia zewnętrzne (110/220V). Czyli np.: AGD, sprzęt kempingowy, skuter elektryczny, albo – jak widać na filmie – sprzęt treningowy. Do ładowania/zasilania urządzeń zewnętrznych można wykorzystać jeden z dwóch portów, z których jeden działa nawet wtedy, gdy samochód jest wyłączony. Ioniq może ładować zewnętrzne urządzenia z mocą do 3,6 kW.

Na bieżni podłączonej do Ioniqa ćwiczyli Luis Suárez, Jan Oblak i Marcos Llorente. I wyglądali na bardzo zadowolonych. Nagranie z treningu możecie zobaczyć poniżej.