W weekend 6-8 listopada odbędą się Dni Otwarte dedykowane Astrze, podczas których będzie można bliżej przyjrzeć się nowości Opla. W programie przewidziano m.in. jazdy próbne, pokazy możliwości systemu OnStar (osobisty opiekun kierowcy) oraz inteligentnych matrycowych reflektorów LED IntelliLux. Ponadto klienci, którzy zdecydują się na zakup nowej Astry z okazji premiery, otrzymają dodatkowe wyposażenie o wartości do 3 tys. zł w cenie auta.

Podstawowa wersja samochodu, dostępna od 59 900 zł, oferowana jest z silnikiem benzynowym 1.4 o mocy 100 KM, współpracującym z pięciostopniową skrzynią biegów. Już bazowy poziom wyposażenia Essentia obejmuje m.in.: ręczną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth oraz portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

Druga w kolejności wersja Enjoy,w cenie od 63 000 zł, zawiera dodatkowo: system multimedialny IntelliLink z kolorowym ekranem dotykowym, tempomat z ogranicznikiem prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania radiem i tempomatem.