• Opel Corsa GSi otrzyma zawieszenie z najmocniejszego modelu, czyli Corsy OPC
  • Producent jeszcze nie wspomina o silniku. Najprawdopodobniej będzie to wersja 1.4 o mocy 150 KM.
  • W opcji fotele Recaro, 18 calowe felgi i system multimedialny z Android Auto i CarPlay
  • Corsa GSi powinna się pojawić na rynku zapewne jeszcze przed wakacjami

Opel (jak i Vauxhall) wraca do serii GSi, która przez wiele lat, była odzwierciedleniem sportowych ambicji marki. Po modelu Insignia oznaczenie GSi pojawi się także na małej Corsie. Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia i tylko odrobinę informacji o nowej wersji.

Opel chwali się, że Corsa GSi przejmie od najmocniejszej wersji OPC jedno ważne rozwiązanie: zawieszenie. Samochód będzie oferowany w trzydrzwiowej wersji z charakterystycznymi dodatkami dekoracyjnymi takimi jak zmodyfikowane obudowy lusterek, kratki w zderzaku, tylny spojler, chromowana końcówka wydechu czy dodatkowe wloty powietrza. Samochód będzie można wzbogacić o 18 calowe felgi – w ramach opcji.

W kabinie opcjonalne fotele Recaro i standardowa kierownica obszyta skórą oraz aluminiowe nakładki na pedały. Za dopłatą będzie także system multimedialny IntelliLink z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Znamienne, że w pierwszej informacji prasowej Opel nie wspomniał o silniku. Najprawdopodobniej pod maską znajdzie się najmocniejsza wersja 1.4 Turbo o mocy 150 KM. Wersja 1.6 Turbo o mocy 204 KM zapewne pozostanie tylko dla wersji OPC.

Na Corsę GSi trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Samochód powinien zadebiutować jeszcze przed wakacjami. Na następcę poczekamy całkiem niedługo – spodziewany jest w przyszłym roku.