Zmiany, które mają poprowadzić Opla w przyszłość, rozpoczęły się od koncepcyjnego modelu GT X Experimental, w którym pojawiła się jako emblemat nowa błyskawica. Neonowy odcień koloru żółtego użyty wówczas w konturze profilu teraz stanowi część odnowionej identyfikacji korporacyjnej Opla. Z kolei nowa Mokka jest pierwszym seryjnym modelem z Rüsselsheim z nowym obliczem – panelem przednim Opel Vizor – oraz nową koncepcją kokpitu – Pure Panel.

Firma przedstawia kolejne elementy swojej nowej estetyki „Nowy Opel” – zmienione logo, nową czcionkę oraz nowy kolor. Pierwszymi seryjnymi modelami utrzymanymi w nowej stylistyce będą planowane na pierwszą połowę 2021 roku kolejne generacje Crosslanda oraz Mokki.

W nowym logo pierścień otaczający znak „blitz” jest węższy, natomiast napis stanowi podstawę dla logo. Zmieniona czcionka o nazwie „Opel Next” również stała się bardziej przejrzysta, a jednocześnie prezentuje się nowocześnie. Występuje ona w trzech wersjach określanych przez Opla jako: lekka, zwykła bądź pogrubiona. Z kolei nowy żółty kolor w przypadku Opla symbolizuje elektryczny napęd.