• Samochodowe nowości, które pojawią się w 2021 roku, to w dużej części modele elektryczne i hybrydowe oraz miękkie hybrydy
  • Wśród debiutantów nie zabraknie małych, popularnych aut, jak i wersji sportowych czy luksusowych limuzyn oraz modnych SUV-ów
  • Zapowiadane auta to całkowicie nowe konstrukcje, jak i kolejne generacja znanych modeli oraz odmiany po modernizacji
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Trudno oprzeć się wrażeniu, że producenci samochodów w 2021 roku skoncentrują się przede wszystkim na samochodach elektrycznych. Mercedes wprowadzi trzy nowe modele – EQA, EQB i EQS, z kolei BMW - nowego SUV-a iX, a Audi - gran turismo e-tron GT i nowego SUV-a Q4 e-tron. Tańsze marki również stawiają na napędy elektryczne. SUV-y Dacia Spring i SsangYong E100 mogą stać się niskobudżetowymi samochodami elektrycznymi.

W dalszym ciągu rośnie rynek hybryd – zwłaszcza w klasie SUV-ów. W przypadku Toyoty z napędami tego typu dołączą do gamy Yaris Cross oraz Corolla Cross. Z kolei Alfa Romeo wprowadzi zapowiadany od długiego czasu model Tonale, który będzie występował m.in. jako hybryda typu plug-in.

W 2021 roku pojawią się nie tylko zupełnie nowe samochody, lecz także kolejne generacje modeli, które już są na rynku, a poza tym nie zabraknie wersji poliftingowych. Do sprzedaży trafi Mercedes Klasy C piątej generacji, a także Opel Astra numer sześć (jeżeli weźmie się pod uwagę poprzednika Kadetta, to będzie to już dziesiąte wydanie kompaktowego Opla).

To jeszcze nie koniec kompaktowych nowości, bowiem na rynek trafi nowy Peugeot 308. Z kolei w klasie B zadebiutuje kolejna Skoda Fabia. W celu utrzymania jak najniższych poziomów emisji we flocie większość wymienionych samochodów jest przynajmniej częściowo zelektryfikowana.

Nowości 2021 – nie braknie sportowych wrażeń

Pomimo walki o jak najniższą emisję CO2 producenci nie mogli zaniedbać modeli sportowych. Co ważne, ich różnorodność jest tak duża, że w ofercie na 2021 rok będą samochody na każdą kieszeń i uwzględniające niemal każdy gust kierowców, którzy uwielbiają dynamiczną jazdę oraz sportową stylistykę.

O wzrost adrenaliny zadbają m.in.: nowe Audi RS3, BMW M5 CS, a także Ferrari Purosangue. Sportowego modelu doczeka się również nowa luksusowa limuzyna ze Stuttgartu – Mercedes-AMG S 63. Wśród nowości nie zabraknie także Porsche 911 GT3 oraz dwóch azjatyckich konstrukcji - będą to Hyundai i20 N oraz Toyota GR Hypercar.

W naszej galerii przedstawiamy najważniejsze modele, które pojawią się na rynku w 2021 roku (w kolejności alfabetycznej).