Nieznany sprawca, który na olbrzymią skalę przebijał opony, grasuje w Krakowie od lutego 2023 roku. Do tej pory uszkodził auta zaparkowane na ulicach: Balickiej, Świerkowej, Godlewskiego, Cisowej, Korbutowej, Gradowej, Podłącze, Rydla, Wallek-Walewskiego, Złoty Róg, Czepca, Bronowickiej oraz Cichej.

Mimo iż w wielu z tych miejsc działa monitoring, a policjantom udało się zabezpieczyć nagrania, na których sprawca jest widoczny, to do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości. Dlatego policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie udostępniają część zabezpieczonych nagrań i proszą o pomoc zarówno osoby, które mogą pomóc w ustaleniu, kim jest osoba widoczna na nagraniu, jak i ewentualnych świadków tych zdarzeń, którzy być może zauważyli coś, co może pomóc w śledztwie.

Zniszczenie mienia o wartości powyżej 500 zł traktowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Informacje w tej sprawie należy kierować bezpośrednio do Komisariatu Policji IV w Krakowie pod nr tel. 47-83-52-913 lub 47-83-51-203 , albo mailowo na adres e-mail: kp4@krakow.policja.gov.pl