• Nastolatki wbiegają na jezdnie bez rozglądania się i ze słuchawkami w uszach
  • Takie sytuacje zarejestrowały kamery samochodowe w zaledwie dwa dni
  • Twórcy kanału na YouTube "Stop cham" ostrzegają kierowców i apelują do rodziców "pokażcie to swoim dzieciom, nim będzie za późno"
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onetu

Choć w wielu miastach przy przejściach dla pieszych namalowano takie napisy, jak np. "Odłóż telefon i żyj!", a od 1 czerwca 2021 r. w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy pieszych obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę, wiele osób nadal bardziej na skupia się tym, co dzieje się na ekranie smartfona niż dookoła nich.

Dużą część tej grupy stanowi młodzież, która być może nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, na jakie naraża zarówno siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

"Pokażcie to swoim dzieciom, nim będzie za późno"

Jednym z przykładów nastoletniej nieodpowiedzialności jest nagranie z 24 marca 2023 r., które zostało opublikowane na oficjalnym Facebooku kanału "Stop Cham".

Niestety, na kolejne tego typu nagrania administratorzy strony nie musieli długo czekać. Postanowili więc zebrać przesłane materiały w jedno wideo, które ma być przestrogą dla nastolatków i ich rodziców. "Pokażcie to swoim dzieciom, nim będzie za późno" apelują w tytule filmiku.

Jako pierwsze w materiale wykorzystano wspomniane już wideo, na którym widać, jak przed jadące ulicą auto nagle wchodzi nastoletnia piesza. Przed zejściem z chodnika dziewczyna nie upewnia się, czy na drodze jest bezpiecznie. Co więcej, w miejscu tym nie ma pasów, a jak informuje "Stop Cham" nastolatka ma w uszach słuchawki.

Kolejna nagranie tym razem z 25 marca 2023 r. pokazuje natomiast nastolatka, który wpatrzony w telefon, ze słuchawkami na uszach szedł wprost pod samochód.

Materiał z 25 stycznia 2023 r. przedstawia z kolei wbiegającego na jezdnię nastolatka w kapturze także w miejscu niedozwolonym który przed wejściem na ulicę spojrzał wyłącznie w jedną stronę.

komentują internauci.

Pod zamieszczonym w serwisie YouTube materiałem pojawiło się także wiele komentarzy krytykujących "dzisiejszą młodzież". Oglądając powyższe wideo, nie należy jednak skupiać się na tym, jak nieodpowiedzialnie zachowały się przedstawione w nim nastolatki, lecz na tym, co zrobić, aby podobne sytuacje więcej się już nie powtórzyły.

Źródło: youtube.com, facebook.com, moto.trojmiasto.pl