Łoś na drodze to śmiertelne niebezpieczeństwo. Budowa ciała tego zwierzęcia sprawia bowiem, że kiedy wybiega na jezdnię i zderza się z samochodem, pojazd podcina jego długie nogi, przez co łoś całą swoją masą uderza w przednią szybę i wpada do wnętrza auta.

Jadąc przez las, należy więc zachować szczególną ostrożność, a w chwili zagrożenia spróbować jak najbardziej zminimalizować obszar, w który uderzy łoś. Taki manewr szczęśliwie udał się jadącemu we wtorek 14 marca kierowcy Renault.

Kamera uchwyciła przerażający moment

Kierowca jadący przez las pojazdem marki Renault podzielił się nagraniem z kamery samochodowej, która uchwyciła moment kolizji z łosiem. Do zderzenia doszło chwilę po godzinie 6 rano, o czym informuje nas zegar widoczny w wideo zamieszczonym na kanale "Stop Cham".

Na nagraniu tym widać także, że mężczyźnie szczęśliwie nie stało się nic poważnego, gdyż w ostatniej chwili zdążył lekko odbić w lewą stronę. Dzięki jego szybkiej reakcji łoś uderzył w bok samochodu i nie wpadł do jego wnętrza. Ostatecznie uszkodzeniu uległa głównie prawa strona pojazdu.

Wielu internautów gratuluje kierowcy refleksu oraz opanowania. Inni zwracają jednak uwagę na fakt, że gdyby kierowca jechał z mniejszą prędkością, do kolizji mogłoby wcale nie dojść.

czytamy w komentarzach pod materiałem.

Jeden z internautów postanowił także podzielić się swoją wskazówką dotyczącą jazdy w lesie.

napisał mężczyzna.