Ten kierowca na pewno z mieszanymi uczuciami wspomina ten dzień. Spokojnie podróżował ul. Leśną przez Krępsko (woj. zachodniopomorskie), gdy nagle na drogę wybiegły mu dwa dorosłe samce daniela zwyczajnego. Zwierzęta te potrafią ważyć nawet 120 kg (zwykle ok. 80-85 kg, co jest wagą przeciętnego mężczyzny). Jednak podczas trwającego kilkadziesiąt sekund widowiska przepychały się, jakby ważyły mniej niż piórko.

"Pa, jak się szczepiły" — komentował na bieżąco kierowca w rozmowie z pasażerem, z którym właśnie podróżował.

Jelenie zaplątały się w pewnym momencie, by ostatecznie wrócić z drogi asfaltowej na pas zieleni. Tam dokończyły bójkę.

Internauci z humorem reagują na pojedynek zwierząt

Pojedynek zwierząt wyświetlony został już niemal 50 tys. razy. Pod materiałem pojawiły się żartobliwe komentarze internautów, którzy porównywali "zapasy" danieli do walk Marcina Najmana.

  • "Wytrzymały dłużej od Najmana",
  • "Ci się biją o samice, a ludzie... o zmianę pasa ruchu",
  • "Ile razy mam powtarzać, że przemoc nie jest rozwiązaniem",
  • "Daniel — forma pośrednia między jeleniem a sarną, posiadająca cechy ich obu, a także łosia. Dobre mają imprezy na rykowiskach, jak takie coś wyszło",
  • "Tym razem pouczenie, panowie"

— czytamy pod nagraniem.

Internauci zachwycali się też pięknem tych zwierząt. Tak samo jak kierowca, który początkowo był zestresowany, jednak później z zaciekawieniem przyglądał się temu widowisku.

I choć wydaje się, że tego typu sytuacje zdarzają się kierowcom jedynie w pobliżu lasu, to jednak film z 2019 r., nagrany w centrum Bielska-Białej, temu przeczy. Jeleń wylądował wówczas na masce osobowego auta na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z Michałowicza i 1-go Maja. To przestroga, by zawsze być czujnym, kiedy podróżujemy samochodem.

Źródła: YouTube, "Stop Cham"

(MN)