W piątek 24 marca funkcjonariusze ITD z oddziału w Koninie przeprowadzali rutynową kontrolę autobusów przewożących dzieci do szkoły w Skulsku. Stan techniczny jednego z pojazdów pozostawiał wiele do życzenia, dlatego inspektorzy postanowili dokładnie się mu przyjrzeć.

Fatalny stan techniczny szkolnego autobusu

Autobus nie miał świateł pozycyjnych oraz kierunkowskazów na górnych lampach z tyłu pojazdu. To nie był jednak koniec listy usterek. Uwagę funkcjonariuszy ITD przykuły dwie boczne szyby z lewej strony.

Szyby przy fotelach pasażerów ruszały się i były "zabezpieczone" taśmą klejącą od środka i z zewnątrz autobusu. Takie rozwiązanie absolutnie nie pomagało. Szyby były nadal poluzowane. Mogły wypaść w każdej chwili podczas jazdy lub zostać przypadkowo wypchnięte przez pasażerów.

Szyby autobusu szkolnego przyklejone taśmą
Szyby autobusu szkolnego przyklejone taśmą
Szyby autobusu szkolnego przyklejone taśmą
Szyby autobusu szkolnego przyklejone taśmą

Inspektorzy błyskawicznie podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jego kierowcę ukarali z kolei mandatem karnym. Zezwolili mu jednak na warunkowy dojazd z ograniczoną prędkością do warsztatu. Do czasu usunięcia wszystkich usterek autobusem nie będą mogli być przewożeni żadni pasażerowie.

Źródło: GITD