W piątek (24 marca) na odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdami do Kątów Wrocławskich i do Strzegomia funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili akcję, której celem była wzmożona kontrola przestrzegania przepisów przez kierowców ciężarówek. Inspektorzy ITD zwracali uwagę głównie na kierujących ciężarówkami, którzy wyprzedzali inne pojazdy pomimo obowiązującego zakazu.

W czasie piątkowej akcji ITD interweniowała aż 15 razy właśnie w związku z ignorowaniem zakazu wyprzedzania. Wszyscy kierujący, których przyłapano na łamaniu zakazu, zostali ukarani mandatami. Przy okazji inspektorzy kontrolowali również czas pracy kierowców. W związku z naruszeniami przepisów w tym zakresie także ukarano 15 szoferów.

Za nieprzestrzeganie limitów czasu pracy przez kierowców z konsekwencjami finansowymi muszą liczyć się także ich pracodawcy. ITD zapowiedziała wszczęcie postępowań administracyjnych wobec siedmiu przewoźników.