Kierowca jednej z "taksówek na aplikację" (typu Uber lub Bolt) skręcał z ul. Jugosłowiańskiej w ul. Grunwaldzką. Podczas wykonywania skrętu stracił panowanie nad pojazdem. "Kierujący Mitsubishi Lancer na poznańskich numerach rejestracyjnych nie zachował należytej ostrożności, wykonując manewr skrętu z ul. Jugosłowiańskiej w ul. Grunwaldzką w stronę Junikowa i wypadł z drogi" cytuje słowa mł. insp. Andrzeja Borowiaka serwis wtk.pl.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jechał za szybko i nieostrożnie" dodaje policjant.

Uderzenie było na tyle poważne, że kierowca zmarł na miejscu. Próbowano resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Taksówką podróżowały jeszcze dwie osoby pasażerka trafiła do szpitala z drobnymi obrażeniami, a pasażer nie wymagał opieki medycznej.

Według informacji portalu epoznan.pl wypadek spowodował też problemy w ruchu komunikacji miejskiej. Taksówka uszkodziła barierki przy torowisku tramwajowym. Na kilkadziesiąt minut wstrzymano ruch tramwajowy. Ul. Grunwaldzka za ul. Bułgarską w stronę Junikowa wciąż jest nieprzejezdna.