Do kolejnej próby kradzieży na myjni samochodowej doszło 11 kwietnia późnym wieczorem w pow. jaworskim na Dolnym Śląsku. Do samochodu marki Audi nagle podszedł młody mężczyzna i zaczął otwierać drzwi. Nie zdążył jednak wsiąść za kierownicę, ponieważ czujna kobieta wykorzystała myjkę ciśnieniową, którą miała w rękach, i skierowała strumień na napastnika. Mężczyzna w koszulce z napisem „Policja” nie podjął drugiej próby. Odszedł i wsiadł do widocznego na nagraniu Volkswagena, w którym czekał na niego kolega. Kobieta powiadomiła policję.

Pech chciał, że mężczyźni szybko trafili na patrol policji w Jaworze. W ich pojeździe funkcjonariusze znaleźli wspomnianą mokra koszulkę, a także ukryte w bieliźnie sprawcy narkotyki.

29-latek i jego 31-letni znajomy to mieszkańcy pow. jaworskiego. Po nocy spędzonej w areszcie usłyszeli zarzuty i zostali objęci dozorem policyjnym. Jak poinformowała policja, przed sądem odpowiedzą za usiłowanie kradzieży auta, a jeden z nich również za posiadanie środków odurzających i nielegalne noszenie ubioru policyjnego.