Obecnie oparty na Explorerze Ford Police Interceptor Utility dobrze się prezentuje i świetnie wtapia w krajobraz. Ponadto istnieje bardziej zróżnicowany asortyment pojazdów policyjnych, w skład którego wchodzi prawie wszystko, od Chevroleta Bolta EV po Dodge'a Durango Pursuit.

Szeryf hrabstwa Harris korzysta natomiast z floty tak zwanych „widmowych” samochodów patrolowych. Najnowsza produkcja obejmuje pięć Chevroletów Camaro.

Zobacz też: Sylvester Stallone kupił nowego Chevroleta Corvette

"Niewidzialne" Chevrolety Camaro

Jak widać na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych, Chevrolety Camaro są praktycznie nie do rozpoznania jako samochody policyjne, ponieważ mają białą obudowę z ledwo widocznymi biało-szarymi oznaczeniami „Sheriff” i „911”. Unikają również charakterystycznego paska świetlnego dla dyskretnych świateł awaryjnych, które są ledwo zauważalne, gdy nie migają.

Zobacz też: Chevrolet Impala Kobego Bryanta na aukcji

Samochody-widmo mają pomóc zmniejszyć liczbę ofiar na drogach

Nic dziwnego, że samochody-widmo są zaprojektowane do łapania osób bezkarnie przekraczających prędkość i innych przestępców. Biuro szeryfa hrabstwa Harris przekazało, że pojazdy będą wspierać wielokierunkowe wysiłki mające na celu usunięcie niebezpiecznych kierowców z ulic, aby można było ostatecznie pozbyć się wątpliwego wyróżnienia dla regionu za posiadanie najbardziej śmiercionośnych dróg w kraju.