W czwartek 25 sierpnia 2022 r. w Przegini Duchownej kierujący Oplem zjechał na pobocze, gdzie jedno z kół pojazdu utknęło w błocie, w wyniku czego nie mógł ruszyć dalej. Mężczyzna postanowił zatrzymać jeden z przejeżdżających pojazdów, żeby poprosić o pomoc w wydostaniu swojego auta. Widząc całe zdarzenie, jak i machającego przy drodze mężczyznę, będący po służbie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krakwie zatrzymał się. Funkcjonariusz szybko się zorientował, że kierowca jest nietrzeźwy, więc zatrzymał go i wezwał patrol.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze i zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że zatrzymany 50-latek z gminy Czernichów miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W kabinie Opla, na wycieraczce, policjanci znaleźli pustą butelkę po wódce.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przekazali go pod opiekę rodzinie. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.