Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Górze otrzymali informację o kierowcy Dacii, który jadąc przez miejscowość Kruszyniec nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to wyprzedzając na "trzeciego" jeszcze stwarzał ogromne zagrożenie dla innych kierujących. O całej sytuacji poinformował jeden z wyprzedzanych kierowców, który na dowód przedstawił nagranie ze swojej kamery samochodowej.

Dostarczony przez kierowcę film potwierdzał, że kierujący Dacią nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych zaczął wyprzedzać dwa pojazdy, zmuszając pozostałych kierowców do gwałtownego hamowania i ucieczki na pobocze. W jadącym z naprzeciwka samochodzie podróżowała kobieta z trójką dzieci w wieku 4, 8 i 10 lat i tylko dzięki jej szybkiej reakcji i opanowaniu nie doszło do czołowego zderzenia.

Na podstawie nagrania policjanci szybko ustalili, że sprawcą niebezpiecznej sytuacji był 66-letni mężczyzna. Kierujący został wezwany do komendy, gdzie został mu przedstawiony zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz za to rażące wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.