W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Ford Mustang Mach-E – dziedzictwo i innowacyjność

Auto skutecznie nawiązuje do kultowego poprzednika. Zarówno maska, atrapa chłodnicy z wizerunkiem galopującego mustanga czy przednie oraz tylne światła to elementy nawiązują do stylistyki legendarnego coupe. Mustang Mach-E to jednak coś więcej. To jednocześnie nowoczesny, elektryczny pojazd o sportowych oraz terenowych możliwościach. Za pierwszą zaletę odpowiadają mocne, elektryczne jednostki napędowe, które zapewniają autu świetne osiągi. W podróżowaniu po bezdrożach pomagają napęd na wszystkie koła oraz prześwit wynoszący 175 mm.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – nowoczesne silniki dla wymagających

Kiedyś Mustang cechował się mocnymi motorami spalinowymi. W Mach-E moc pozostała, ale wytwarzają ją silniki elektryczne. Już bazowy model (269 KM) przyspiesza do "setki" w 6,9 s. Zasięg z baterią 75 kWh to 440 km. Następny ma 294 KM i uzyskuje 100 km/h w 7 s. Większy akumulator 98 kWh starcza na 600 km. Kolejny napęd ma 351 KM. Tą wersją pokonamy 540 km. Mamy jeszcze opracowaną przez Ford Performance 487-konną odmianę GT. Sprint do "setki" trwa 4,4 s, a zasięg to 490 km. Wysokie osiągi podkreślają dziedzictwo Mustanga w elektrycznym modelu.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – praktyczność w standardzie

Ford Mustang Mach-E w bazowej postaci ma 4713 mm długości, natomiast w wersji GT – 4743 mm. To niesamowite, że przy tej wielkości nadwozia udało się zaprojektować wyjątkowo przestronne wnętrze. W obu rzędach siedzeń mamy mnóstwo przestrzeni zarówno na nogi, jak i nad głowami. Pochwały należą się także za bagażnik o poj. od 322 l do 1420 l. W kompletnym wykorzystaniu jego przestrzeni pomagają regularne kształty, podwójna podłoga i możliwość powiększenia, dzięki łatwemu składaniu kanapy. Jakby tego było mało, Ford Mustang Mach-E ma jeszcze jeden bagażnik z przodu o poj. 81 l.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – lepszy, bo elektryczny

Auto jest bezproblemowe w użytkowaniu. Prosta, nowoczesna konstrukcja sprawia, że w jego przypadku nie istnieje naprawa w znaczeniu, jakie znamy z modeli spalinowych. Nie trzeba ingerować w części mechaniczne, więc obsługa serwisowa następuje przez upgrade software'u. Przynajmniej dwa razy w roku wprowadzane są internetowo aktualizacje systemu, ulepszające elektrycznego SUV-a Forda. Nie dopuszczą one do powstania usterki i auto okazuje się niezawodne. Ponadto, dzięki aktualizacjom, Mustang Mach-E za kilka lat może być bardziej funkcjonalny i nowoczesny niż w chwili zakupu.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – auto przyszłości już dzisiaj

Innowacyjność Mustanga Mach-E to również FordPass Connect z modemem GSM, który jest na pokładzie w każdej wersji. Zawiera on: zdalne zamykanie i otwieranie drzwi, funkcję lokalizacji pojazdu, status systemów pokładowych, informację o ruchu drogowym (live Traffic), hotspot wi-fi, aktualizację map nawigacji oraz zdalne uruchamianie pojazdu. Po sparowaniu smartfona z FordPass auto dostosowuje ustawienia do preferencji kierowcy – regulację lusterek lub foteli czy ulubionej stacji radiowej. Dzięki planerowi podróży nawigacja wyznaczy trasę do poziomu naładowania baterii i dostępności publicznych ładowarek.

Sprawdź cenę