• Fabryka samochodów FCA Poland w Tychach rekrutuje pracowników do pracy w bezpośredniej produkcji samochodów osobowych
  • Zwiększenie zatrudnienia to efekt wysokiego zapotrzebowania na modele produkowane w Tychach oraz inwestycji w produkcję nowych modeli

Zwiększenie zatrudnienia ma związek z utrzymującym się wysokim zapotrzebowaniem na rynkach europejskich na niskoemisyjne samochody miejskie, czyli wytwarzane obecnie w Tychach Fiata 500, Abartha 595 i Lancię Ypsilon. Dodatkowym argumentem jest głośna inwestycja w fabryce związana z planowanym uruchomieniem produkcji nowych modeli.

Poszukiwani są pracownicy do pracy w bezpośredniej produkcji samochodów osobowych. Praca od poniedziałku do piątku w trzyzmianowym systemie czasu pracy, z możliwością wyrobienia godzin nadliczbowych. Na poszukiwanych stanowiskach nie są wymagane specjalistyczne uprawnienia, mile widziane jest natomiast doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym. FCA Poland oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie wraz z pakietem świadczeń o charakterze socjalnym, w tym organizowane przez pracodawcę przewozy do zakładu i z powrotem.

Osoby zainteresowane zatrudnieniem proszone są o kontakt z FCA Poland pod numerami telefonicznymi: (32) 217 93 95, (32) 217 90 96, (32) 217 95 86 lub poprzez wysłanie aplikacji na stronie www.fiat.pl w zakładce „Pracuj z nami”.

FCA Poland – Zakład Tychy

Zakład FCA Poland (Tychy) jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Stellantis. Zajmuje powierzchnię 2,4 mln m², z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². W zakładzie pracuje obecnie ponad 2 tys. osób, a na jego terenie działa przeszło 40 firm świadczących usługi na rzecz fabryki.

Wchodzący w skład koncernu Stellantis tyski zakład FCA Poland wyprodukował w 2021 roku łącznie 169 215 samochodów marek Fiat, Abarth i Lancia. W tej liczbie znalazło się 110 796 Fiatów 500, 16 246 szt. Abartha 596/695 oraz 42 173 egz. Lancii Ypsilon.

W grudniu 2020 r. zakład ogłosił rozpoczęcie prac związanych z produkcją trzech nowych modeli marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Ten strategiczny projekt realizowany w Tychach obejmuje rozbudowę i modernizację zakładu FCA Poland i jest zaplanowany na kilka lat. Nowe modele to zaawansowane technologicznie konstrukcje bazujące na nowej koncepcji mobilności, które będą produkowane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych systemów napędowych, w tym w pełni elektrycznych.