Alfa Romeo Giulia i Stelvio ewoluują pod względem nowoczesnych rozwiązań technicznych i stylu, jednocześnie zachowując wierność DNA przeszło 110-letniej marki. Wystarczy spojrzenie, by dostrzec całkowicie nowy grill "Trilobo", podkreślający pokrewieństwo z najmłodszym w gamie SUV-em Tonale, oraz światła adaptacyjne z nową matrycą Full-LED. Wnętrze odkrywa przed nami kolejne zmiany – w pełni cyfrową tablicę rozdzielczą o historycznym, teleskopowym kształcie, wyposażoną w ekran TFT o przekątnej 12,3", zapewniający dostęp do wszystkich danych samochodu i ustawień trybu autonomicznej jazdy. Zestaw wskaźników można skonfigurować według własnych preferencji, w oparciu o trzy dostępne opcje: Evolved, Relax i Heritage. Tablica obsługuje system multimedialno-informacyjny oraz oferujący komfort i bezpieczeństwo "Alfa Connect Services" z aktualizacjami "Over the Air".

Nowością jest także technologia NFT (Non-Fungible-Token), prawdziwa innowacja w sektorze motoryzacyjnym, teraz dostępna już nie tylko w modelu Tonale, ale również w Giulii i Stelvio. Rozwiązanie to bazuje na koncepcji "blockchain card", poufnego i niemodyfikowalnego zapisu głównych informacji na temat każdego samochodu. Za zgodą klienta, NFT generuje certyfikat, w którym zapisane są dane dotyczące eksploatacji pojazdu. Na rynku samochodów używanych certyfikacja NFT stanowi ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia pojazdu i podnosi jego wartość rezydualną.

Alfa Romeo Stelvio Foto: Stellantis
Alfa Romeo Stelvio

Dynamika jazdy nowych wersji Alf Romeo Giulii i Stelvio po raz kolejny została potwierdzona jako wzorcowa w swojej klasie w poszczególnych segmentach. Oferuje ona pełne emocji wrażenia z jazdy w duchu Alfy Romeo, co przekłada się na zachowanie równowagi między pięknym designem, nowoczesnymi silnikami, idealnym rozkładem masy, unikalnymi rozwiązaniami technicznymi i doskonałym stosunkiem masy do mocy.

Nowe wersje Giulii i Stelvio, podobnie jak wszystkie nowe Alfy Romeo sprzedawane w oficjalnej sieci sprzedaży marki w Polsce oferują przyszłym właścicielom bezkonkurencyjny i bezpłatny pakiet korzyści, na który składają się:

• 5-letnia gwarancja z limitem 200 000 km (2 lata gwarancji standardowej + 3-letnia ochrona dodatkowa Maximum Care Alfa Romeo),

• 3-letni pakiet serwisowy Easy Care z limitem 45 000 km, w którym producent pokrywa koszt pierwszych trzech przeglądów okresowych wymaganych w książce serwisowej Alfa Romeo.

Dealerzy Alfy Romeo zapraszają do zapisów na jazdy testowe nowymi wersjami modeli Giulia i Stelvio.

Materiał promocyjny Alfa Romeo