• Kwalifikacje do Hyundai N e-Festival Global League będą trwały od 24 stycznia do 14 lutego 2022 roku na platformie gry iRacing, wykorzystującej wirtualną rzeczywistość
  • Elantra N TCR będzie oficjalnym samochodem wyścigowym festiwalu online
  • Poza oficjalnymi zawodami, legendarny kierowca Gabriele Tarquini podzieli się swoimi najlepszymi wynikami przejazdu okrążenia z fanami
  • Zwycięzca zawodów zostanie zaproszony do programu Hyundai World Rally Team VIP Hospitality podczas Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC)

Global League potrwa od 24 stycznia do 14 lutego i odbędzie się na platformie iRacing, pozwalającej na symulację w wirtualnej rzeczywistości. W rundach kwalifikacyjnych wezmą udział zawodnicy z 13 krajów, z których 30 graczy – w tym dwóch najlepszych graczy z każdego kraju, zwycięzca poprzedniego konkursu Hyundai N e-Festival Junior Cup i czterech graczy z „dziką kartą” – przejdzie do rundy finałowej.

30 graczy zmierzy się ze sobą w 10 rundach finałowych, które będą transmitowane na żywo w Race Spot TV od 6 marca do 1 maja. Osoby, które chcą wziąć udział w rundach kwalifikacyjnych, mogą zarejestrować się na stronie internetowej (www.hyundainefestival.com), gdzie będą mieli możliwość udostępnienia swoich własnych wyników.

Trzech najlepszych zawodników otrzyma nagrody pieniężne, a mistrz zostanie zaproszony do udziału w programie Hyundai World Rally Team VIP Hospitality podczas Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Zaproszenie dla VIP-ów obejmuje również zakwaterowanie i pozwoli z bliska obejrzeć występy ekipy Hyundai Rally Team podczas rajdowych mistrzostw. Zwycięzca będzie miał możliwość spotkać się z zawodnikami Hyundai Rally Team i wziąć udział w lotach helikopterem pomiędzy różnymi odcinkami rajdu WRC.

Oficjalnym samochodem festiwalu jest Hyundai Elantra N TCR – przygotowana do wyścigów Tour Car Racing (TCR) odmiana modelu Elantra, który został nazwany Samochodem Roku 2021 w Ameryce Północnej, co stanowi jedno z najwyższych wyróżnień w branży. Elantra N TCR jest liderem wśród samochodów turystycznych na listach światowych zawodów, w tym World Touring Car Championship i IMSA Michelin Pilot Challenge.

W ramach Global League Hyundai Motor nawiązał współpracę z grą wideo iRacing, która oferuje realistyczne wrażenia z prawdziwych wyścigów, podkreślając dynamiczne możliwości jazdy Elantrą N TCR i dźwięki w ekscytującym świecie VR.

Aby zwiększyć zaangażowanie fanów, w wydarzeniu wziął udział legendarny emerytowany kierowca wyścigowy Gabriele Tarquini. Włoski kierowca dołączył do Hyundai Motorsport w 2017 roku jako główny kierowca testowy programu Customer Racing w pierwszym wyścigowym samochodzie Hyundai i30 N TCR. Pomógł on zespołowi Hyundai Motorsport w zdobyciu wielu tytułów. Nie weźmie on udziału w samym Hyundai N e-Festival, ale podzieli się swoimi najlepszymi wynikami przejazdu okrążenia z fanami marki Hyundai N na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź konto festiwalu na YouTube (Hyundai N Festival) oraz konto na Instagramie (http://www.instagram.com/hyundai_n_festival/).