Finały Mistrzostw Mechaników zostały poprzedzone eliminacjami, w których udział wzięło aż 6600 osób, w tym zespoły uczniowskie i mechanicy zawodowi, a najlepsi z nich przyjechali do Poznania, by rywalizować w sześciu kategoriach. Trzy dni Mistrzostw i zmagań uczestników, przepełnione były pozytywną energią, zdrową rywalizacją, a przede wszystkim edukacją i dobrą zabawą, która zapewniona była przez organizatorów i partnerów wydarzenia.

—Olbrzymia motywacja do działania, ale przede wszystkim chęć zdobycia nowej wiedzy. Nie można również zapomnieć o dobrej zabawie, sporej dawce adrenaliny, a także niezapomnianej przygodzie — zaznaczył Adrian Dekowski, prezes V8 Team.

Uczestnicy mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów ORLEN OIL i ambasadorów PLATINUM ORLEN OIL. Kuba Przygoński oraz Bartosz Zmarzlik na miejscu osobiście egzaminowali uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale również edukowali i zagrzewali do walki podczas zadań, które regularnie odbywały się na strefie PLATINUM ORLEN OIL

— Wygra oczywiście najlepszy, ale zwycięży również ten, kto się nie podda. Nie poddawajcie się! – apelował Kuba Przygoński. Natomiast Miko Marczyk oraz Robert Kubica połączyli się z Poznaniem online, życząc samych sukcesów i wytrwałości podczas rywalizacji. Ambasadorzy aktywnie brali udział w konkurencjach, kibicując i radząc uczestnikom. Kuba służył wsparciem dla mechaników zawodowych, natomiast Bartosz, wraz z zespołem, wspierał mechaników motocyklowych.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w Poznaniu Foto: ORLEN OIL SP Z O.O.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w Poznaniu

Od czwartku do soboty mechanicy byli poddawani niełatwym konkurencjom, które testowały ich umiejętności, wiedzę, szybkość i pomysłowość. Każdego dnia przewidziane były dwie kategorie, a było ich w sumie sześć: Młody Mechanik, Elektromobilni, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy.

Ostatnia kategoria pojawiła się w tym roku po raz pierwszy i w jej ramach uczestnicy, pod okiem Bartosza Zmarzlika i jego zespołu, wykonywali zadania.

—stwierdził sam Bartosz, dwukrotny Mistrz Świata na żużlu. Młodzi, jak i zawodowi mechanicy brali udział w konkurencjach, część z nich odbyła się na strefie PLATINUM ORLEN OIL, gdzie znajdowały się również liczne atrakcje. Odwiedzający strefę ORLEN OIL mogli wziąć udział w konkursie polegającym na pokonaniu Toru Poznań na symulatorach rajdowych i pobiciu wyniku Miko Marczyka, a także spotkać się osobiście z Bartoszem Zmarzlikiem i Kubą Przygońskim.

Mistrzostwa Mechaników to niezwykła inicjatywa, która stawia na rozwój młodego pokolenia mechaników i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowców - Jako marka związana z branżą motoryzacyjną, część największego polskiego koncernu PKN ORLEN, chcemy ich wspierać na każdym etapie (…), jako firma odpowiedzialna społecznie, zamierzamy dokładać cegiełkę do rozwoju młodego pokolenia. – Mówił Marcin Strojny, Członek Zarządu ORLEN OIL. Bycie Partnerem Strategicznym to nie tylko duża odpowiedzialność, ale i satysfakcja płynąca ze wsparcia, jakie ORLEN OIL możne wnieść w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, między innymi poprzez aktywne angażowanie ambasadorów marki, by mogli się dzielić wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w Poznaniu Foto: ORLEN OIL SP Z O.O.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w Poznaniu

Trzy dni zmagań, wielkich emocji, zabawy i nauki prawdopodobnie zostaną w pamięci uczestników na długo. Najbardziej jednak XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zapamiętają zwycięzcy kategorii:

  •  Młody Mechanik: Bartłomiej Szczygieł, Adrian Maliszewski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
  •  Elektromobilni: Jakub Sobolewski, Mateusz Koszczuk, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych: Karol Durasiewicz, Jakub Goliński, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
  •  Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych: Dawid Szymoniak, Szymon Kępa, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
  •  Młody Mechanik Motocyklowy: Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński, Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
  •  Mechanik Zawodowy: Daniel Koć, Jabłonna Lacka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!