Do wypadku doszło 6 marca około godziny 16:30 na ciągu pieszo-rowerowym przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia mieszkanka Zamościa przeszła przez oznakowane przejście dla pieszych i kiedy poruszała się już chodnikiem, została uderzona przez kierującą hulajnogą elektryczną. 17-latka, która kierowała hulajnogą, chwilę wcześniej skręciła z jezdni na ciąg pieszo-rowerowy. Po zderzeniu z pojazdem piesza przewróciła się na chodnik. Z uwagi na dolegliwości bólowe 72-latka wraz z kierującą hulajnogą udały się do szpitala.
Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo- Przeczytaj także: Jutro o 6 rano rusza specjalna akcja. Policjanci będą zwracać uwagę na jedną rzecz
17-latka na hulajnodze prawdopodobnie jechała zbyt szybko
Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki wypadku były trzeźwe. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez kierującą hulajnogą prędkości do odbywającego się na chodniku ruchu pieszych. Przypominamy, że osoby poruszające się po drogach publicznych hulajnogami elektrycznymi mają obowiązek przestrzegać ogólnych zasad bezpiecznego korzystania z dróg, które określono w przepisach ruchu drogowego. Ponadto kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.
- Przeczytaj także: To najsłynniejsza polska kierowczyni TIR-ów. Wożąc 70-tonowe śmigła do elektrowni, zdarzały się sceny jak z "Szybkich i Wściekłych"
Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 07.03.2024, Zamość.