Zatrzymani podczas rutynowych kontroli

W Zubowicach policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach zatrzymali do kontroli 51-letniego kierowcę Kii. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Podobny los spotkał 47-letniego mieszkańca gminy Urszulin, który prowadził Volkswagena w stanie silnego upojenia alkoholowego. W miejscowości Sułowiec policjanci z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie stwierdzili u niego prawie 3,5 promila alkoholu. Obaj kierowcy zostali zatrzymani i teraz czeka ich proces sądowy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje prawne nieodpowiedzialności

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 51-latek z gminy Tyszowce oraz 47-latek z gminy Urszulin usłyszeli już zarzuty. Ich postępowanie jest przestrogą dla innych kierowców, by nie siadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że pijany kierowca to nie tylko ryzyko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Foto: Policja

Apel policji i społeczna odpowiedzialność

Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie zakazu kierowania pojazdem po wypiciu alkoholu. Każdy, kto decyduje się na takie działanie, staje się realnym zagrożeniem na drodze. Warto pamiętać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach leży na każdym z nas. Policja przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco obniżyć zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, KMP Zamość.