Pijany kierowca trafił do szpitala. I się zaczęło

Policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego przesłuchał świadków oraz sprawdził pobliski monitoring, a funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego pojechali w stronę Kiełpina, gdzie przeszukiwali teren aby znaleźć kierowcę. Mundurowi po krótkich poszukiwaniach znaleźli osobę, która pasowała do opisu zgłaszających. Mężczyzna leżał pod płotem jednej z posesji w Kiełpinie.

Policjanci ustalili, że jest to 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Od 28-latka wyczuwalny był zapach alkoholu, ponadto mężczyzna nie był w stanie sam utrzymać się na nogach, a kontakt z nim był utrudniony. W związku z tym, że nie było możliwości przebadania 28-latka alkomatem został on przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi i przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna został w szpitalu na obserwacji.

Tego samego dnia przed godziną 19:00 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że ten sam 28-letni mężczyzna naruszył nietykalność cielesną pielęgniarza. Mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc. 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.11.2023, Gdańsk.

Treść powstała przy wsparciu narzędzia sztucznej inteligencji.