Dramatyczny apel o pomoc

Do starszej kobiety zadzwoniła osoba podająca się za jej siostrzenicę, twierdząc, że spowodowała poważny wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na kaucję. W przeciwnym razie groziło jej zatrzymanie przez policję. Oszustka, utrzymując kontakt telefoniczny, wywarła na ofierze presję, skutecznie wyłudzając od niej oszczędności życia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Fałszywy adwokat w akcji

Pokrzywdzona, chcąc pomóc, zgodziła się na przekazanie gotówki. Przygotowała swoje oszczędności i przekazała 50 000 złotych mężczyźnie, który przyszedł do jej domu, podając się za adwokata reprezentującego siostrzenicę. Po zrealizowaniu transakcji, kiedy skontaktowała się ze swoim synem, okazało się, że padła ofiarą oszustwa.

Policja ostrzega i radzi

Policja apeluje o czujność i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach ani nie proszą o przekazywanie pieniędzy. W przypadku otrzymania podejrzanych próśb o wsparcie finansowe, należy natychmiast przerwać rozmowę i skontaktować się z rzekomo potrzebującym krewnym lub bezpośrednio z policją. Każda próba wyłudzenia powinna być zgłaszana, aby uchronić siebie i innych przed podobnymi oszustwami.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.06.2024, KPP Tomaszów Lubelski.