Niebezpieczna jazda w Kościerzynie

Wczesnym rankiem, tuż przed godziną 8:00, policjanci z sieradzkiej drogówki zatrzymali mercedesa, który pędził przez teren zabudowany z prędkością o 47 km/h wyższą niż dozwolona. Za kierownicą siedziała kobieta bez zapiętych pasów, a pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. To był tylko wstęp do dalszych odkryć.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Fałszywe dane to dopiero początek

Kierująca, wyraźnie zdenerwowana, podała policjantom dane osobowe, które szybko wzbudziły ich podejrzenia. Po chwili okazało się, że są one fałszywe. Kobieta, chcąc ukryć orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, podała dane swojej siostry. W samochodzie podróżował również jej syn, który miał podać się za kuzyna.

Konsekwencje oszustwa

Po kilkunastu minutach kobieta przyznała się do podania fałszywych danych. Dalsze sprawdzenia ujawniły, że 34-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego faktycznie ma na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz, oprócz odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna sięgająca nawet 30 000 złotych.

Bezpieczeństwo na drodze priorytetem

Ten przypadek stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze i próby oszustwa mogą prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych. Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem, a przestrzeganie przepisów – obowiązkiem każdego kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 18.04.2024, Policja Łódzka.